Ruutkood ehk QR-kood 

 

Ruutkood ehk QR-kood (Quick Response code) on 1994. aastal Toyota autoosade kiireks tuvastamiseks leiutatud kahedimensiooniline maatrikskood. Tänu nutitelefonide tormilisele arengule on  ruutkood tänaseks leidnud laialdast kasutust väga erinevates valdkondades. Forum Cinemas on oma kinodes ruutkoodi kasutusele võtnud kinoinfo kättesaadavuse parandamiseks ja kinosõprade elu lihtsustamiseks.

 

Piletiautomaadid ja Ruutkood

Internetist ostetud kinopiletite kõige kiiremaks väljatrükkimiseks piletikioskites saab kasutada ruutkoodi, mis saadetakse kõikidele piletiostjatele ostu kinnitava e-mailiga. Piisab sellest kui avada vastav e-mail oma nutitelefonis ning näidata koodi piletikioski skännerile.

 

Kinoinfo mobiiltelefonis ja Ruutkood

Forumcinemas.ee kodulehe mobiiliversioon on kõigile kättesaadav aadressil mobile.forumcinemas.ee. Sealt leiab nii Forum Cinemas kinode kavad, filmitutvustused –uudised, piletihinnad kui ka palju muud põnevat. Kõige lihtsam viis sellele leheküljele mobiiltelefoniga saada, on scanneerida ruutkood näiteks filmiajakirja "Kinoguru" tagaküljelt või käesoleva kodulehe alt servast.

Ruutkoodi lugemiseks mobiiliga pead paigaldama oma nutitelefoni vastava (tasuta) tarkvara. Mõned populaarsemad scannerid leiad siit: 

 

Scan
RedLaser
   

 

> Mobiletag QRCode Scanner
> BeeTagg QR Reader

                        Vaata veel

> Mobiletag QRCode Scanner
> QR Droid

                        Vaata veel

 

Filmiplakat ja Ruutkood

Tõsise filmisõbrana oled kindlasti märganud ruutkoodi kõigil meie kinodes olevatel filmiplakatitel. Alati kui seisad kinos filmiplakati juures ja soovid filmist rohkem teada, siis võta oma mobiiltelefon ja skaneeri plakatil leiduv kood. Kood viib Su otse plakatil oleva filmi info juurde, kust saad vaadata Youtube'ist filmi trailerit, lugeda sisukokkuvõtet, vaadata pilte, näha infot vanusepiirangute, näitlejate jms. kohta. Ei ole mõnusamat viisi oma seanssi oodata ja samal ajal filmidest rohkem teada saada!

 

Loe lisaks:
> Mis on QR kood ja kuidas seda kasutada? - Arvutimaailm
> QR Code - Wikipedia (ENG)