3D Forum Cinemas kinos
 

3D kino tutvustati Eesti filmisõpradele esimest korda 24. oktoobril, 2008. aastal kinos Coca-Cola Plaza ning praeguseks on Forum Cinemas kinodest 3D tehnoloogiaga varustatud Coca-Cola Plaza enamus kinosaale (s.h. A. Le Coq Sviit) ning alates 2010. aasta aprillist on võimalik 3D elamust nautida ka Tartu kino Ekraani suures saalis (kasutusel aktiivtehnoloogia XpanD 3D prillid)Kinodes kasutuselolevad süsteemid annavad teistega võrreldes tulemuseks kõrgeima värvisügavuse, eredaima pildi ning suurima sügavusmõõtme ilma varjude tekketa. 

Kuna tegemist on inimese aju jaoks täiesti uudsete impulssidega, võib esimest korda 3D seanssi kogedes osadel inimestel olla ka pisut harjumatu. Igal järgmisel külastuskorral toimub harjumine aina kiiremini. 3D seansse ei soovitata vaadata epilepsia korral.

Esimesteks 3D filmideks olid legendaarse Iiri rockbändi U2 kontsertfilm "U2 3D" ja dubleeritud animaseiklus „Kärbsed Kuu peale“.


Coca-Cola Plaza ja Ekraan

 

Coca-Cola Plaza iSense saalis on kasutusel Barco Laser 3D prillid. Coca-Cola Plaza 2., 5., 6., 7., 8. ja 10. saalis saame lisaks tavalistele Dolby 3D prillidele pakkuda ka spetsiaalselt lastele sobilikke 3D prille. Dolby 3D tehnoloogia puhul toimub 3D töötlus juba projektoris ning prillid on vaid passiivne element. Tänu aktiivsete elementide puudumisele on prillid pisut kergemad ning pisikestele filmisõpradele mõeldud spetsiaalsed lasteprillid ka oluliselt mugavamad.

Coca-Cola Plaza A. Le Coq Sviidis ja ka kinos Ekraan on kasutusel ühekordsed 3D Masterimage prillid 3D efekt tekib eriliste "aktiivprillide" (active glasses) abil, mis loovad koos digitaalse kinoprojektori ja spetsiaalse 3D filmikoopiaga ruumilise pildi ning dünaamilise üldmulje.

3D prillid saate enne seansi algust saalitöötajalt või saali ukse juures asuvalt laualt. Pärast seanssi ning ajutiselt seansi ajal saalist lahkudes palume prillid tagastada. 3D prille saab kasutada ainult 3D tehnoloogiaga varustatud saalides – teistes kinosaalides või kodus ei ole võimalik neid kasutada. Juhul, kui teile tundub, et 3D prillid ei ole töökorras, saate prillid saali sisepääsu juures välja vahetada. 3D prillid sobivad ka optiliste prillide kandjatele, kuna need mahuvad kenasti teiste prillide peale.

Palume prille mitte väänata, hõõruda ega lõhkuda.


Centrum

 

Kinos Centrum on nii 1. kui 2. saali 3D filmide puhul kasutusel taaskasutatavad ühekordsed 3D Masterimage prillid, mis tuleb kliendil kaasa osta piletikassast (1 €). Prillid on kerged, mugavad ning sobivad hästi tavaliste prillide ette, seda nii täiskasvanutele kui ka lastele. Prillid jäävad kliendile ning neid saab järgmisel 3D seansil uuesti kasutada. Lisaks toimivad need ka kodus 3D filmide vaatamisel, kui 3D teleril on olemas "Circularly polarized" prillide tugi.

 

Erakordseid filmielamusi soovides,
Forum Cinemas